Služby

Prevence 

Prevence pomáhá účinně se bránit různým onemocněním zubů a dásní a tím zároveň zmenšuje počet neplánovaných návštěv v zubní ordinaci. Každý pacient by měl navštívit svého zubního lékaře dvakrát ročně, aby bylo možné odhalit počínající kazy, problémy s dásněmi popř. jiné problémy v dutině ústní. Při těchto návštěvách Vám rádi pomůžeme s nácvikem správné ústní hygieny a pomůžeme Vám i s výběrem nejvhodnějších zubních pomůcek pro její provádění. Správná ústní hygiena je zárukou zdravých zubů po celý život. 
Při preventivní prohlídce provádíme vyšetření zubů, dásní a sliznic dutiny ústní.
Pouhé vyšetření zubním zrcátkem a pátradlem však nestačí. Zhotovujeme proto rentgenové snímky zubů digitální technikou, což umožní odhalit včas počínající mezizubní kazy nebo kazy pod výplněmi.

Záchovná stomatologie

Výplně: Po pečlivém odvrtání se zhotoví výplň zubu z kvalitního strojově míchaného amalgamu, skloionomeru nebo fotokompozitního materiálou (tzv. „bílá výplň“). Volba materiálu záleží na několika okolnostech (např. množství zbylých zubních tkání a  množství slin), pokud je to možné, dostává pacient možnost volby. 

Estetické korekce postavení a zabarvení zubů:  Drobné zubní vady, jako křivé postavení zubů, tvaru zubů nebo vrozené barevné změny lze velmi dobře opravit bílými (fotokompozitními) materiály.

Endodoncie:  zabývá se onemocněním a léčbou zubní dřeně a  kořenových kanálků. Endodontické ošetření zahrnuje především čištění a plnění  kořenových kanálků. Používáme přístroje na přesné měření délky kořenového kanálku (tzv. apexlokátor), přístroj na efektivní rozšíření kanálku (endomotor s nikltitanovými nástroji) a v poslední fázi přístroj k plnění kořenových kanálků  - vstřikováním a pěchováním horké gutaperči  dochází k zaplnění hlavního kanálku i případných vedlejších kanálků (metoda Bee Fill)

Ošetření citlivých zubů aplikací světlem tuhnoucího laku

Ošetřování dětí

Důraz je kladen především na prevenci.  Nacvičujeme hygienu, zhotovujeme   výplně zubů, aplikujeme fluoridové obklady.  Zachycujeme vady skusu a případně odesíláme  ke specialistovi. Zachycujeme vady skusu a ortodontické anomálie, v případě potřeby odesíláme za specialistou.

Protetické ošetření

cílem je nahradit chybějící část zubu, celý zub nebo několik zubů najednou.
Zabýváme se fixní (nesnímatelnou)  protetikou ( můstky a korunky) i snímatelnou protetikou – částečné a celkové náhrady.

Dentální hygiena:

Prevence, kterou dentální hygiena představuje, je nejen nejúčinnější, ale zároveň také nejlevnější způsob péče o zuby. Zajišťuje dlouhodobé zdraví zubů bez kazů, parodontitidou, zubní protézy nebo zubních implantátů. Jen opravdu čisté zuby nemohou onemocnět. Součástí služby je odstranění plaku, zubního kamene a pigmentací, instruktáž a nácvik ústní hygieny a eventuálně aplikace fluoridového gelu.

Bělení zubů:

nabízíme domácí bělení zubů, které  je bezpečnou, šetrnou a finančně dostupnou metodou, jak dosáhnout zářivého bílého úsměvu. Klient si na noc nasazuje na míru zhotovené nosiče s bělícím gelem. Délka kůry je individuální, orientačně 1 týden.
 

Pojišťovny

máme smlouvy s těmito zdravotními pojišťovnami: 111, 201, 205, 207, 209, 211