Služby

Prevence 

Prevence pomáhá účinně se bránit různým onemocněním zubů a dásní a tím zároveň zmenšuje počet neplánovaných návštěv v zubní ordinaci. Každý pacient by měl navštívit svého zubního lékaře dvakrát ročně, aby bylo možné odhalit počínající kazy, problémy s dásněmi popř. jiné problémy v dutině ústní. Při těchto návštěvách Vám rádi pomůžeme s nácvikem správné ústní hygieny a pomůžeme Vám i s výběrem nejvhodnějších zubních pomůcek pro její provádění. Správná ústní hygiena je zárukou zdravých zubů po celý život. 
Při preventivní prohlídce provádíme vyšetření zubů, dásní a sliznic dutiny ústní.
Pouhé vyšetření zubním zrcátkem a pátradlem však nestačí. Zhotovujeme proto rentgenové snímky zubů digitální technikou, což umožní odhalit včas počínající mezizubní kazy nebo kazy pod výplněmi.

Záchovná stomatologie

Výplně: Po pečlivém odvrtání se zhotoví výplň zubu z kvalitního strojově míchaného amalgamu, skloionomeru nebo fotokompozitního materiálou (tzv. „bílá výplň“). Volba materiálu záleží na několika okolnostech (např. množství zbylých zubních tkání a  množství slin), pokud je to možné, dostává pacient možnost volby. 

Estetické korekce postavení a zabarvení zubů:  Drobné zubní vady, jako křivé postavení zubů, tvaru zubů nebo vrozené barevné změny lze velmi dobře opravit bílými (fotokompozitními) materiály.

Endodoncie:  zabývá se onemocněním a léčbou zubní dřeně a  kořenových kanálků. Endodontické ošetření zahrnuje především čištění a plnění  kořenových kanálků. Používáme přístroje na přesné měření délky kořenového kanálku (tzv. apexlokátor), přístroj na efektivní rozšíření kanálku (endomotor s nikltitanovými nástroji) a v poslední fázi přístroj k plnění kořenových kanálků  - vstřikováním a pěchováním horké gutaperči  dochází k zaplnění hlavního kanálku i případných vedlejších kanálků (metoda Bee Fill)

Ošetření citlivých zubů aplikací světlem tuhnoucího laku
 
 

Parodontologie

léčba onemocnění dásní a závěsného aparátu zubu - paradentózy, úprava úponů uzdiček, prohlubování vestibula, krytí odhalených krčků, dlahování pohyblivých zubů

Ošetřování dětí

Důraz je kladen především na prevenci.  Nacvičujeme hygienu, zhotovujeme   výplně zubů, aplikujeme fluoridové obklady.  Zachycujeme vady skusu a případně odesíláme  ke specialistovi. Zachycujeme vady skusu a ortodontické anomálie, v případě potřeby odesíláme za specialistou.

Protetické ošetření

cílem je nahradit chybějící část zubu, celý zub nebo několik zubů najednou.
Zabýváme se fixní (nesnímatelnou)  protetikou ( můstky a korunky) i snímatelnou protetikou – částečné a celkové náhrady.

Dentální hygiena:

Prevence, kterou dentální hygiena představuje, je nejen nejúčinnější, ale zároveň také nejlevnější způsob péče o zuby. Zajišťuje dlouhodobé zdraví zubů bez kazů, parodontitidou, zubní protézy nebo zubních implantátů. Jen opravdu čisté zuby nemohou onemocnět. Součástí služby je odstranění plaku, zubního kamene a pigmentací, instruktáž a nácvik ústní hygieny a eventuálně aplikace fluoridového gelu.

Bělení zubů:

nabízíme domácí bělení zubů, které  je bezpečnou, šetrnou a finančně dostupnou metodou, jak dosáhnout zářivého bílého úsměvu. Klient si na noc nasazuje na míru zhotovené nosiče s bělícím gelem. Délka kůry je individuální, orientačně 1 týden.
 

Pojišťovny

máme smlouvy s těmito zdravotními pojišťovnami: 111, 201, 205, 207, 209, 211